Piękny uśmiech

Szczoteczki elektryczne – czyli jak skutecznie zadbać o uśmiech

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednia szczoteczka do zębów to połowa sukcesu. Jeśli wybierzesz taką, która skutecznie zadba o higienę jamy ustnej, będziesz mogła cieszyć się pięknym uśmiechem! Nasze serca skradły szczoteczki elektryczne.

Kto z was lubi wizyty u dentysty? Ja na pewno nie! Oczywiście regularne przeglądy są koniecznie, to nie ulega wątpliwości. Jednak jest sposób na ich ograniczenie. Jeśli skutecznie zadbasz o swoje zęby w domowym zaciszu, to unikniesz poważnych problemów, co poskutkuje zmniejszeniem częstotliwości wizyt u stomatologa. Brzmi świetnie, prawda? W takim razie warto się zastanowić, jak prawidłowo zadbać o higienę jamy ustnej. Na początku skupmy się oczywiście na najbardziej podstawowej rzeczy, czyli codziennym szczotkowaniu. Odpowiednia szczoteczka do zębów to priorytet!

Szczoteczka elektryczna

Jeśli wciąż używasz szczoteczki manualnej, pora się jej pozbyć. Taka szczoteczka nie jest w stanie dokładnie wyczyścić zębów, ponieważ nie dociera to trudno dostępnych miejsc. Ponadto nie jesteśmy w stanie szorować nią tak szybko, aby była naprawdę skuteczna. Dlatego warto iść z duchem czasu! Na rynku są dostępne nie tylko skuteczniejsze i szybsze szczoteczki, ale także o wiele wygodniejsze w użyciu. Dlatego nadszedł czas na zmiany! Jeśli zależy ci na pięknym, białym i zdrowym uśmiechu, koniecznie pomyśl o zainwestowaniu w szczoteczkę elektryczną.

Wybór oczywiście nie będzie prosty. Pod pojęciem „szczoteczki elektryczne” kryją się bowiem trzy rodzaje produktów: szczoteczki rotacyjne, soniczne i ultradźwiękowe. Przed podjęciem decyzji warto poznać specyfikę każdej z tych szczoteczek. Zacznę od szczoteczki rotacyjnej. Jej działanie jest oparte na ruchu półobrotowym (oscylacjo-rotacja). Jednak ten ruch występuje w dwóch rodzajach: 2D i 3D. Ruch 2D to po prostu wcześniej wspomniany ruch oscylacyjno-rotacyjny, natomiast 3D składa się zarówno z oscylacjo-rotacji, jak i pulsacji, czyli ruchu do przodu i do tyłu. Natomiast w szczoteczce sonicznej zastosowano technologię fal dźwiękowych, które wprawiają włosie szczoteczki w ruch wymiatający.

Wreszcie przyszła pora na szczoteczkę ultradźwiękową. Taka szczoteczka czyści żeby bardzo delikatnie, ponieważ nie dochodzi do mechanicznego oczyszczania powierzchni zębów, gdyż zastosowane w niej ultradźwięki rozbijają łańcuchy bakterii. Jeśli posiadasz wrażliwe lub problematyczne dziąsła, radzę wybrać szczoteczkę soniczną lub ultradźwiękową. Są one znacznie delikatniejsze od szczoteczki rotacyjnej, której dość silne ruchy ścierające mogą podrażnić wrażliwe dziąsła oraz przyczynić się do odkrycia szyjek zębowych.

Zatem jakie zalety mają szczoteczki elektryczne? Przede wszystkim dokładność czyszczenia. Taka szczoteczka, dzięki szybkim ruchom (zdecydowanie szybszym, niż tym przy użyciu szczoteczki manualnej) czyści zęby bardzo dokładnie, docierając nawet do trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. To bardzo ważne, ponieważ resztki jedzenia, które nie zostaną usunięte, mogą przyczynić się do rozwoju wielu chorób jamy ustnej. Zatem warto dmuchać na zimne. Dodatkowo szczoteczki elektryczne zostały wyposażone w dwuminutowy timer, który kontroluje długość szczotkowana zębów. Ma to duże znaczenie dla efektywności mycia. Warto też wspomnieć o komforcie używania – posiadając szczoteczkę elektryczną, nie musimy szybko poruszać ręką, aby wprawić włosie w ruch, wystarczy, że spokojnie będziemy ją przesuwać po zębach.

Zainwestuj w szczoteczkę, która posłuży ci przez lata, a ponadto zapewni skuteczną higienę jamy ustnej. Duży wybór szczoteczek znajdziesz na stronie www.happydental.pl/category/szczoteczki-elektryczne – na pewno wybierzesz coś dla siebie.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *