Plecaki szkolne - jak nosić

Plecaki szkolne – jak je prawidłowo nosić?

Plecaki szkolne są obowiązkowym elementem wyposażenia każdego ucznia. Dobór odpowiedniego plecaka, który zaspokoi wszelkie potrzeby naszego dziecka, jest naprawdę trudny.

Obecnie plecaki szkolne są celem zainteresowań wielu rodziców. Najważniejsze, aby idealny plecak szkolny posiadał usztywnione plecy, elementy odblaskowe, wzmocnione dno, regulowane szelki oraz przynajmniej dwie komory. Ilość komór to naprawdę ważna sprawa, szczególnie dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Wydaje się, że rodzic bardzo dobrze wie, czego potrzebuje ich dziecko, jednak przeprowadzone niedawno badania wskazują, że mało który rodzic wie, jak prawidłowo powinno nosić plecak ich dziecko. Bardzo często po zakupie pierwszego plecaka do szkoły, dziecko po prostu pakuje do niego wszystkie potrzebne akcesoria i idzie do szkoły. Bardzo mało rodziców zwraca uwagę, że plecaki szkolne powinny być odpowiednio wyregulowane i dopasowane do postawy naszych dzieci. To ma ogromne znaczenie dla zdrowia naszych pociech.

Jak nosić plecaki szkolne?

Oto kilka zasad, które pomogą nam odpowiednio dopasować plecak szkolny dla naszego dziecka :

1. Plecak szkolny nie powinien być szerszy od ramion dziecka, oznacza to, że gdy
dziecko stoi przodem, nie widzimy konturów plecaka.
2. Górna krawędź plecaka musi znajdować się na wysokości ramion.
3. Dolna krawędź plecaka powinna znajdować się na wysokości kości miednicy.
4. Plecak szkolny powinien przylegać do pleców naszego dziecka .
5. Zwróćmy uwagę również na paski, które powinny być miękkie i łatwe w regulacji. Ich długość będzie się zmieniać przez cały rok, dlatego powinniśmy regularnie
dopasowywać je do postawy naszego dziecka.

Jak nosić plecak szkolny

Plecak szkolny, który zwisa z ramion automatycznie pochyla postawę naszego dziecka do przodu, a to może mieć tragiczne konsekwencje w przyszłości. To tylko najważniejsze zasady, o których powinniśmy pamiętać zawsze wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Jeżeli nauczymy nasze dziecko zwracać uwagę na te aspekty, ono w przyszłości będzie nas w tym wyręczać. Ważna jest również waga plecaka szkolnego, którą każdy rodzic powinien kontrolować. Według zaleceń WHO maksymalny ciężar plecaka nie powinien przekraczać 10% masy ciała dziecka. W przeciwnym wypadku może spowodować szkody dla kręgosłupa. Ważne są również elementy odblaskowe, które mają za zadanie zapewnić naszym dzieciom bezpieczeństwo.

Warto zapoznać się z ofertą polskich producentów plecaków, którzy wbrew pozorom zajmują wysokie miejsca w skali Europy w produkcji plecaków. Ponadto powinniśmy kupować plecaki szkolne jedynie u sprawdzonego producenta, którego wyroby są wysokiej jakości i zapewniają naszym dzieciom komfort.

Co, jeżeli nie dostosujemy się do wyżej wymienionych wskazówek?

Obecnie badania dowodzą, że około 90 % uczniów w naszym kraju cierpi na bardzo
poważne wady postawy, jak na przykład skolioza, kifoza czy lordoza. Te wady to głównie
skutek złego dopasowania plecaków szkolnych do postaw dziecka. O ewentualnym
wystąpieniu chorób kręgosłupa może świadczyć wiele objawów, a głównie jest to długo
utrzymujący się ból pleców. Wszystko może mieć naprawdę bardzo tragiczne konsekwencje
dla zdrowia naszych dzieci. Istnieje wiele reguł, do których powinniśmy się stosować. Im wcześniej będziemy zwracać naszym dzieciom uwagę na wiele z tych aspektów, tym szybciej wejdzie im to w krew. Pamiętajmy, że tutaj najważniejsze jest zdrowie naszych dzieci i ich dobre samopoczucie.

Plecaki szkolne – co z wyglądem?

Oczywistym jest, że najważniejsze, aby plecaki szkolne były wygodne do noszenia oraz aby spełniały wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Niestety, dzieci w większości widzą jedynie wizualną stronę plecaka szkolnego. Nie odbierajmy im radości wyboru ulubionego wzoru czy koloru. My zadbajmy o ergonomiczność, a dziecko niech zadecyduje o tym, jak plecak szkolny będzie wyglądał.

Plecak szkolny Pariso.pl

Plecak szkolny Pariso.pl

Gdzie znaleźć solidne plecaki szkolne?

Najlepsze plecaki szkolne to te marki Pariso! Firma Pariso to wiodący producent plecaków szkolnych – zaufało jej już wielu rodziców, dla których ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort ich codziennego noszenia. Plecaki szkolne Pariso https://www.pariso.pl/pol_m_Plecaki_Plecaki-szkolne-131.html nie obciążają kręgosłupa, ponadto zapobiegają nadmiernemu poceniu się – wszystko za sprawą usztywnianych pleców i spodu plecaka, regulowanym i miękkim ramiączkom, a także przewiewnego materiału, który zapewnia odpowiednią wentylację. Zatem plecaki szkolne Pariso są bezpieczne i wygodne, nawet podczas noszenia wielu ciężkich książek. To opłacalna inwestycja w zdrowie twojego dziecka!
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *