bajka

Jak dobrać fototapetę do pokoju dziecięcego?

Jeśli chcesz, aby pokój twojego dziecka był barwny i oryginalny, przemyśl przyklejenie fototapety. Wybór nie jest prosty, dlatego poniżej przedstawimy ci jak wybrać najlepsze fototapety do pokoju dla twojego dziecka.

Kwestia odpowiedniego urządzenia pokoju dziecięcego jest bardzo ważna dla wielu rodziców. Jest to w pełni zrozumiałe, gdyż dzieci są największym skarbem jaki posiadamy i chcemy im zapewnić wszystko, co najlepsze. Chcemy urządzić pokój dla dziecka w taki sposób, aby czuło się w nim bezpieczne i lubiło w nim przebywać.

Jeżeli chcemy ozdobić pokój naszej pociechy fototapetą, to musimy uwzględnić kilka rzeczy. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na fakt, że dziecko rośnie i wzór fototapety, który będzie pasował do pokoju niemowlaka niemal na pewno nie spodoba dziecku, które poszło do szkoły, nie mówiąc już o nastolatku. Po drugie dzieci, nawet te niemal dorosłe, mają tendencję do brudzenia i niszczenia. Nie unikniemy tego, że jedzenie wyląduje na suficie, błoto ochlapie kąt za łóżkiem, a na ścianach nie będzie dziurek zrobionych przez  rzutki do darta i śladów odbitej piłki do koszykówki lub tenisa. Mając to wszystko na względzie należy zadbać o to, by fototapetę można było łatwo wyczyścić, a naszym pociechom trudno było ją oderwać lub w inny sposób uszkodzić.

Najlepszym rozwiązaniem będzie ochrona z laminatu, gdyż wtedy można spokojnie czyścić fototapetę na mokro. Możemy zastosować laminat kładziony bezpośrednio na fototapetę lub specjalną folię z laminatem. W przypadku pokoju dziecięcego jedno i drugie rozwiązanie powinno zdać egzamin. Odradza się stosowanie innych form zabezpieczenia fototapety, w szczególności zakładania szklanej płyty. Dzieci posiadają niesamowite zdolności i lepiej nie ryzykować wypadku, do którego mogłoby dojść, gdyby pod wpływem zabawy tafla szkła odpadła od ściany. Szklaną płytę można wykorzystać jedynie, gdy dziecko jest na tyle małe, że jeszcze nie chodzi. Niestety jest to dość drogie rozwiązanie i będzie spełniać swoją rolę tylko przez kilka miesięcy.

Należy pamiętać, że pokój dziecięcy to małe królestwo naszych pociech. Dzieci, zwłaszcza gdy nieco podrosną, spędzają tam większość swojego czasu. Zwłaszcza dla nastolatków niezwykle ważna jest niezależność i cenią sobie swoją prywatność, dlatego wygląd pokoju jest dla nich niezwykle ważny. Wybierając fototapetę do pokoju dziecinnego, powinniśmy kierować się nie tylko swoimi upodobaniami, ale zwrócić szczególną uwagę na preferencje swojego dziecka. Trzeba skupić się na tym co lubi, czym się interesuje, co je ciekawi.

piłka

Warto zwrócić również uwagę na wiek dziecka. W pokoju młodszych dzieci warto zamontować fototapetę, na której znajdą się postacie z bajek, które lubi i chętnie ogląda pociecha. Istotne znaczenie ma tutaj również płeć. Dziewczynki będą preferowały by na ścianach ich pokoi znalazły się królewny, księżniczki, złote karety, misie czy ulubione zwierzaki. Natomiast chłopcy, będą woleli widzieć na ścianach swojego pokoju, samochody, motocykle, klocki, czy motywy związane z robotyką.

Rodzice nastolatków w miarę możliwości powinni zostawić wybór koloru, fasonu czy motywu fototapety im samym. Mogą ten proces oczywiście nadzorować, pomagać i doradzać, ale ostateczną decyzję należy zostawić dziecku. Nastolatkowie to indywidualiści i pragną sami kreować przestrzeń, która ich otacza. Fototapety, które najczęściej wybierają to abstrakcyjne, ciekawe wzory, wyraziste, mocne kolory oraz motywy orientalne.

Zarówno w przypadku młodszych czy starszych dzieci warto zastanowić się nad zrealizowaniem własnego pomysłu na fototapetę. Może to być samodzielnie wykonany projekt przy pomocy profesjonalnego programu graficznego lub amatorsko zrobione lecz bardzo ważne dla rodziny czy dziecka zdjęcie, wywołujące miłe wspomnienia. Realizacja tak spersonalizowanych fototapet co prawda jest nieco droższa, ale istotna jest świadomość, że w pokoju dziecka jedna lub kilka ścian jest zaaranżowana przez nas samych, co powinno być powodem do dumy i zachwycać przybyłych gości.

Post powstał dzięki materiałom zawartym na stronie Dekowizja.pl www.dekowizja.pl, na której znajdziemy szeroki wybór fototapet, zarówno dla małych dzieci, nastolatków, a także dla siebie samych – dorosłych. Fototapety oferowane przez Dekowizja wykonane są z najwyższej jakości materiałów.
One thought on “Jak dobrać fototapetę do pokoju dziecięcego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *