szczoteczka soniczna

Czym charakteryzują się szczoteczki soniczne?

Choć szczoteczki soniczne wymyślone zostały już jakiś czas temu, dopiero teraz zyskują na popularności. W czym tkwi fenomen technologii sonicznej? Dowiedz się.

Na zdrowie naszej jamy ustnej wpływa wiele czynników. Nie można tylko brać pod uwagę regularności mycia zębów, ale również sprzęt, którym tą czynność wykonujemy. Szczoteczki soniczne wizualnie bardzo nie odbiegają od szczoteczek elektrycznych, zaś różnią się sposobem działania. Szczoteczka soniczna ma przeważnie bardziej podłużną główkę, która może przypominać łudząco końcówkę tradycyjnej szczoteczki. Końcówka szczoteczki sonicznej wykonuje zupełnie inny ruch, niż końcówka szczoteczki elektrycznej. W szczoteczce elektrycznej ruch jest obrotowy, a w sonicznej ruch jest wymiatający, który uważany jest za bardziej skuteczny.

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność wśród społeczeństwa w naszym kraju. Funkcjonalność szczoteczek, oraz innowacyjne technologie sprawiają, że dbanie o higienę jamy ustnej staje się codzienną przyjemnością. Technologia soniczna stosowana w owych szczoteczkach sprawia, że usuwają one całość powstałej płytki nazębnej z bardzo trudno dostępnych miejsc, które przez manualne szczoteczki byłyby niemożliwe do zdobycia. Delikatne czyszczenie chroni przed podrażnieniami, oraz znacząco wpływa na zapobieganie procesu recesji dziąseł.

U kogo sprawdzą się szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne polecane są osobom cierpiącym z powodu nadwrażliwości zębów, oraz paradontozy. Sprzęt ten również bardzo dobrze się sprawdzi u osób, którym zależy na utrzymaniu odpowiedniej higieny przy użytkowaniu stałych aparatów ortodontycznych. Dotarcie we wszystkie zakamarki staje się dużo prostsze. Końcówka szczoteczki sonicznej wprowadzona w dużą prędkość zmienia pastę chmurę spienionego płynu, który następnie wnika w przestrzenie międzyzębowe, do mniej dostępnych tylnych powierzchni zębów, a także w miejsca wzdłuż linii dziąseł, w których również lubi się gromadzić płytka bakteryjna.

szczoteczka soniczna

Szczoteczki soniczne wyposażone są w różne programy pracy. Im szczoteczka soniczna bardziej zaawansowana, tym posiada więcej wariantów pracy. Tryby pracy są inaczej nazywane, w zależności od modelu szczoteczki, oraz różnią się częstotliwością pulsacji na minutę pracy szczoteczki (nawet do 96 000 drgań sonicznych włókien na minutę). Szczoteczka soniczna posiada w sobie automatyczny timer, który pomaga starannie przestrzegać zalecanego przez stomatologów czasu mycia zębów. Szczoteczki soniczne wykonane zostały z najwyższej jakości tworzywa, żeby każdy użytkownik mógł się nimi cieszyć długimi latami.

Wydajne, wymienne końcówki szczoteczek powodują, ze nie trzeba martwić się co chwilę, że już pora wymieniać. Niektóre z modeli szczoteczek sonicznych posiadają końcówki z włóknami wskaźnikowymi, które odbarwiają się podczas zużywania. Akumulatory litowo-jonowe, w które są wyposażone szczoteczki soniczne powodują, że można z łatwością zapomnieć o potrzebie ładowania szczoteczki. Sposób ładowania również jest ułatwiony, ponieważ poszczególne modele mają możliwość ładowania przez port USB. Wystarczy dostęp do komputera, powerbanka i gotowe. Zgrabne pokrowce pozwolą osobom często podróżującym zabrać ze sobą ulubioną szczoteczkę w drogę.

Artykuł powstał dzięki materiałom ze strony HappyDental https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-soniczne, na której znajdują się szczoteczki soniczne wiodących producentów, które można zamówić w przystępnych cenach. Wszystkie produkty oferowane na stronie HappyDental są w pełni bezpieczne dla użytkownika bez względu na jego wiek.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *